Perşembe, Kasım 17, 2011

günlerin bugün getirdiği

naber?
*
hastalıktan geberdiğim şu dakikalarda yatıp dinlenmek, iyileşmek gibi yapacak pek çok güzel şey varken neden hala bilgisayar başında zaman geçirdiğimi bilmeden yazıyorum bu satırları. bu kadar uzun cümleler kurmam sizlere durumun vehametini anlatıyor heralde.
son gece çalışmalarıyla bodoslama girdiğim vizeler sinirimi bozuyorlar şu sıra. esasen kalınabilecek pek bir dersim yok bu dönem ama belli olmaz. malum, sınıfta birinin bir dersten kalması gerekiyorsa o biri kesin ben olurum. son gececilerin - ki halk arasında sorumsuz da denir böylelerine- kaderi bu sanırsamsa. ve ben bu sorumsuzlukla tezimi de son gece yazmaya çalışırım heralde.
*
pazar günü kpds varmış. bir sonraki pazar da ales. günler o kadar hızlı akıp gidiyor ki anlayamıyorum. daha önceki postlarımı okuduysanız bu 2 nadide sınav için ne hayaller kurmuştum. düzenli çalışma vs. şimdi bi bakıyorum sınava 3 gün kalmış. ben daha başlamadım. vat dı fak!
*
bu arada işe başladım.
*
paramı kitaplara yatırıyorum yine bu aralar. ekmek arası'nı bitirememenin verdiği vicdan azabıyla yeni türk yazarlar keşfetmeye karar verdim. ve ufaktan başladım. bu arada japon edebiyatına da murakami ile giriş yaptım. çoğoş kitaplar edindim hasılı. misal;
*
*
murakami'den "sınırın güneyinde güneşin batısında"yı bitirdim. imkansızın şarkısı'nı ve diğerlerini de okuduktan sonra üzerine yazarım. galiba. ya da inşallah. diğer japonu ise kitapçı al dedi diye aldım. neden böyle bi şey yaptım bilmiyorum ama yaptım yani. hollanda d&r'da 4 lira. ben de ondan aldım. başka bi nedeni yok. kapağında obama'nın kitap hakkında yorumu var. öyle de gereksiz bi kitap yani ama 4 lira diye ...
*
yeni keşiflerim türk yazarlara gelicek olursak, aslı erdoğan, gündüz vassaf ve barış bıçakçı. bizim büyük çaresizliğimiz'e başladım ve sanırım birazdan hasta yatağımda bitiriciim. kapağı zaten beni kalbimden vurmaya yetti. vesikalık boyu olsa cüzdanımda taşıcam. o derece.
*
şimdi kapağın daha büyük bir görseline bakarak bir kez daha önünde eğilelim. bir süre yere pararlel gittikten sonra yeniden görüşmek üzere.
*

2 yorum:

  1. ben de çok merak ediyorum. gerçi benim aldığım deneme kitabı ama hayırlısı.

    YanıtlaSil

naber?