Salı, Temmuz 24, 2012

salı sallanır

meraba naber?

aslında blogumu seviyorum bak. gerçekten. ama şöyle klişe bir gerçek var ki "ben sana blogger olamazsın demedim, ben sana güncelleyemezsin" dedim.

olan bitenlerden bahsedecek olursak ciddi anlamda hayatımda köklü değişimler oluyor, olmak üzere. bahsetmek istediklerim ve bahsetmek istemediklerim diye ikiye ayıracak olursak 2. grubun ilk sırasında yüksek lisans başvuruları geliyor. bugün mesai bitimine 2 dk kala girdiğim enstitüden 3 bölüme başvurmuş halde çıktım. ve o inanılmaz sürprizle karşılaştım. 3 bölümün de mülakat tarihleri aynı gün aynı saat. ağızlarını, burunlarını dağıtmak istiyorum. nasıl bir mentalitedir anlamıyorum. anlayan el sallasın bana merhaba der gibi. daha başvuracağım başka okullar da var. kader, kısmet, nasip vs.

mesela şöyle de başka bir gerçek var ki aynı siyasi görüşten olmayan bi akrabanla vakit geçirmek insanı intiharın eşiğine sürükleyebilir. hayır, ben esasen tahammülsüz biri değilim ama o köşeye sıkışmışlık hissi berbat bir şey. karşında senin görüşünün tam zıttını delicesine savunan biri var. söylediklerine karşılık veriyorsun. ama durmuyor, susmuyor ve hani onun gözlerindeki giderek büyüyen o hırsı görüyorsun. bi saatten sonra pes edip "hee" demeye başlıyorsun. ama o daha çok dırdır ediyor. kalkıp ortamı da terk de edemiyorsun. of çok beter ya. neyse bu konuyu kapatalım.

hadi görüşenzi.

2 yorum:

  1. "nzi" olayı tedavülden bi kalksa ya artık.. en kötüsü ise kullanıp kullanmamış olduğumu hatırlayamam.. ya kullandıysam?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. hayatının bir döneminde genç, ergen olmuş her insan gibi minimum bir kere kullanmışsındır. üzgünüm :(

      Sil

naber?